Skip to content

W Piątnica odbyła się “Bitwa na Smaki”

 W podomżyńskiej Piątnicy odbyła się Bitwa Smaków. W tym roku kontynuowana była tradycja Festiwalu Smaków. Organizatorem imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich z Dobrego Lasu, przy wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Kurpiowskiej. Królowały tradycyjne smaki i przepisy, bo kulinarną bitwę wygrał gulasz kurpiowski, przygotowany przez członkinie Dobrego Lasu. Festyn połączony był z turniejem charytatywnym. Mieszkańcy zbierali pieniądze dla Filipka Nowackiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Lekarze twierdzą, że do końca życia będzie musiał przyjmować leki. Jedynym problemem jest to, że leki te kosztują 5.000 euro miesięcznie, a rodziców Filipa nie stać na to samodzielnie.

Rodzice Filipa rozpoczęli zbiórkę internetową na Siepomaga. Można pomóc przekazując darowiznę lub kupując coś z tej zbiórki.

Osiem kół gospodyń z regionu Podlasia przyjechało do Piatnicy, by reprezentować swoje kluby i nie zawiodły. Dziewczyny były uśmiechnięte od ucha do ucha, gdy dzieliły się swoimi potrawami z burmistrzem i innymi urzędnikami.

“To coś niesamowitego, wspaniałe dziewczyny” – powiedział Artur Wierzbowski, wójt gminy Piatnica. “Mówi się, że Podlasie słynie ze smaków i najlepszych potraw i to prawda”.

Bitwy Regionów, które są organizowane wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich to doskonała promocja polskiej żywności, my dzisiaj nie doceniamy walorów polskiej żywności, dopiero będąc za granicą doceniamy jak dobra jest nasza żywność” – dodał Lech Kołakowski, wiceminister rolnictwa.

“Cieszę się, że resort rolnictwa współpracuje z Kołami Gospodyń Wiejskich przy organizacji tego wydarzenia – powiedziała Elżbieta Rafalska, wicepremier, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Wierzę, że będzie to doskonała okazja dla wszystkich polskich regionów do pokazania swoich tradycji kulinarnych. Będzie to również wspaniałe doświadczenie dla wielu młodych ludzi, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności lub założyć własną firmę.”

3 komentarze

 1. Ula
  18 lipca 2022 @ 12:01

  Super inicjatywa, mówię Wam Piątnica przoduje w tego typu działalności. Ponadto strona https://kontakty.info.pl/kontakt-piatnica/ umożliwia potencjalnym klientom kontakt w sprawie oferowanych produktów spożywczych.

 2. Piotrek
  18 lipca 2022 @ 12:02

  Popieram Piatnicę i jej starania o stworzenie nowego typu inicjatywy, która przyniesie korzyści zarówno firmie, jak i jej pracownikom. Firma udowodniła, że jest liderem w tej dziedzinie i wierzę, że jest gotowa na dalsze sukcesy.

 3. Lena
  18 lipca 2022 @ 12:02

  Bardzo się cieszę, że wspieracie nową inicjatywę Piatnicy. Uważam, że to świetnie, że wiodą prym w tego typu działaniach i mam nadzieję, że dalej tak będzie!

Dodaj komentarz