Skip to content

Jak aktywować Bon Turystyczny?

Bon turystyczny obowiązuje od 1 sierpnia i cieszy się ogromną popularnością. Jak podał ZUS przed weekendem, osoby uprawnione aktywowały ponad 397 tys. bonów. Osoby uprawnione dokonały już prawie 18 tys. płatności z wykorzystaniem bonu. Oznacza to, że w ciągu tygodnia ZUS dał możliwość wykorzystania łącznie 198,6 mln zł. Jak aktywować świadczenie?

Najpopularniejszym sposobem jest dokonanie płatności w bankomacie, w jednym z terminali zainstalowanych przez banki w oddziałach lub za pomocą aplikacji bankowości mobilnej. Można też zapłacić gotówką w dowolnym oddziale banku lub dokonać płatności online na stronie internetowej ZUS (zus.pl).

Aby skorzystać bon turystyczny aktywacja, należy posiadać konto na platformie PUE ZUS. Można to zrobić, wchodząc na stronę www.puezus.pl, klikając “Zarejestruj się” i wpisując wszystkie wymagane informacje w wyświetlonym formularzu.

Aby założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wejdź na stronę internetową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a następnie naciśnij przycisk “Zarejestruj się na PUE” znajdujący się na górnym pasku nawigacyjnym. Gdy zostaniesz przekierowany na stronę rejestracji, wybierz pierwszą opcję “Dla Ciebie”.

Jeśli chcesz zweryfikować swoją tożsamość online, możesz to zrobić za pomocą Profilu Zaufanego e-PUAP lub innej formy elektronicznego potwierdzenia, np. e-karty. Jeśli posiadasz specjalny czytnik do tego celu, to możliwa jest rejestracja z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Jest to jednak opcja dla osób, które posiadają takie urządzenie. Ostatnią opcją, którą wybiera większość osób, jest możliwość rejestracji za pośrednictwem bankowości elektronicznej – banki współpracujące z ZUS to: PKO BP, BOŚ Bank, Bank Millenium, Citi handlowy oraz ING.

ZUS przygotował odrębną opcję dla klientów, którzy nie mają dostępu do powyższych możliwości potwierdzenia rejestracji. Opcja ta wymaga od nich potwierdzenia swojej tożsamości w jednym z oddziałów ZUS w ciągu siedmiu dni od rejestracji. W tym celu niezbędny będzie dowód osobisty lub paszport.

3 komentarze

 1. Jarek
  30 czerwca 2022 @ 12:37

  Uruchomienie bonu turystycznego to piękna inicjatywa i cieszę się, że tak się dzieje. Żyjemy w dobrym państwie, w którym dba się o dobro społeczne obywateli.

 2. Krystian
  30 czerwca 2022 @ 12:38

  To dobrze dla naszego państwa i dla jego obywateli, że dbamy o ich dobro społeczne.

  Jako instytucja, może się chlubić z sukcesu.

 3. Danuta
  30 czerwca 2022 @ 12:46

  Państwo jest dumne ze swoich sukcesów w dbaniu o dobrobyt społeczny swoich obywateli.

  Może być zadowolona ze swojego sukcesu.

Dodaj komentarz