Skip to content

Informacje nt. projektu e-Urząd Skarbowy

Ministerstwo Finansów (MF) uruchomiło projekt e-Urząd Skarbowy, który udostępni obywatelom i przedsiębiorcom skuteczne narzędzia internetowe do załatwiania skomplikowanych spraw, głównie z zakresu VAT, PIT i CIT. Projekt zakłada rozwój katalogu e-usług Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), głównie w zakresie VAT, PIT i CIT, z wykorzystaniem zasobów informacyjnych i kanałów komunikacji Ministerstwa Finansów. Przewiduje on również zwiększenie poziomu wsparcia informatycznego dla klientów KAS.

Projekt e-Urząd Skarbowy jest częścią większego programu mającego na celu zwiększenie efektywności administracji i obniżenie kosztów poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych w działalności KAS.

Strategia Ministerstwa Finansów 3xP – proste podatki, przejrzysty system i przyjazna administracja – jest realizowana w ramach projektu e-Urząd Skarbowy. Projekt ma poprawić jakość komunikacji KAS z klientami, skrócić czas realizacji obowiązków podatkowych (m.in. poprzez płatności online), a także zapewnić spójną, przyjazną dla użytkowników usługę analogiczną do Twój e-PIT.

Usługa ta zapewni pełną transakcyjność (end2end) poprzez elektroniczne płatności online za wszystkie świadczone usługi, funkcjonalności, deklaracje i tytuły.

Wdrożenie systemu e-Urząd Skarbowy pozytywnie wpłynie na jakość i zakres komunikacji KAS z klientami, a także na możliwość rozliczania spraw PIT, CIT i VAT online.

Pozwoli również na zwiększenie liczby spraw podatkowych możliwych do kompleksowego załatwienia drogą elektroniczną, co wpłynie na skrócenie czasu wypełniania obowiązków podatkowych.

3 komentarze

 1. Kasia
  3 czerwca 2022 @ 16:31

  Uważam, że odniósł on duży sukces, zwiększając dostęp do usług rządowych i skracając czas potrzebny na ich realizację. Uważam również, że ma on pozytywny wpływ na naszą gospodarkę, ponieważ obniża koszty usług rządowych, dzięki czemu stają się one bardziej przystępne dla przedsiębiorstw.

 2. Felek
  3 czerwca 2022 @ 16:32

  Projekt ten jest rozwijany przez naszą firmę od kilku lat i wspaniale jest widzieć, jak jest on wykorzystywany przez ludzi z różnych środowisk.

  Jesteśmy dumni z tej pracy i mamy nadzieję, że inni również będą mogli z niej korzystać.

 3. Leszek
  3 czerwca 2022 @ 16:33

  Kolejnym powodem, dla którego tak wiele osób uwielbia ten program, jest fakt, że jest on darmowy. Nie ma żadnych ukrytych opłat ani innych kosztów związanych z korzystaniem z tej usługi; wszystko, co podatnicy muszą zrobić, to założyć konto i zacząć działać!

Dodaj komentarz