Skip to content

Co powinna wiedzieć osoba, która chce zostać kierowcą taksówki?

Jeśli lubisz prowadzić samochód i chcesz pracować według własnego harmonogramu, zostanie taksówkarzem może być idealnym zajęciem dla Ciebie. Dowiedz się, dlaczego ten zawód jest tak atrakcyjny, jakie możliwości oferuje i jak rozpocząć pracę w tym biznesie!

Aby rozpocząć pracę w popularnych firmach świadczących usługi taksówkowe, należy spełnić podstawowe wymagania. Mogą się one różnić w zależności od firmy. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w firmie Bolt jako kierowca, musisz posiadać:

– prawo jazdy kategorii B

– ukończone co najmniej 18 lat

– aktualne badania lekarskie i psychotesty potwierdzające zdolność do pracy w tym charakterze

– aktualne (nie starsze niż jeden miesiąc) zaświadczenie o niekaralności.

Wymagania dotyczące zostania kierowcą w Uber.

Aby pracować w firmie Uber, musisz mieć ukończone 20 lat i posiadać ważne prawo jazdy oraz co najmniej roczne doświadczenie w prowadzeniu samochodu. Uber wymaga również, abyś przeszedł badania lekarskie, ocenę psychologiczną i sprawdzenie przeszłości kryminalnej. Należy zapewnić sobie własny samochód, ale Uber pokrywa koszty paliwa i konserwacji.

Jazda dla firmy taksówkarskiej to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy i elastyczne kształtowanie swojego harmonogramu. Można wybrać godziny pracy, które są dla nas najlepsze, i połączyć je z obecną pracą.

Jeśli jesteś dobry w prowadzeniu pojazdu, nie ma powodu, dla którego nie miałbyś zarabiać więcej niż tylko stawkę godzinową. Im dłuższa trasa, tym wyższa stawka – a jeśli pracujesz do późnych godzin nocnych lub wczesnych porannych, będzie to również więcej warte!

Praca w charakterze taksówkarza to nie tylko praca, ale także możliwość doskonalenia umiejętności i poszerzania horyzontów.

Jako pełnoetatowy kierowca taksówki będziesz mógł ćwiczyć swoje umiejętności twarde i miękkie, poznawać różne miejsca i spotykać ludzi z różnych środowisk. Wynagrodzenie zależy od trasy, opłaty za przejazd, stawki, a nawet dnia tygodnia lub godziny. Wybierając dłuższe trasy lub pracując w nietypowych godzinach, można zarobić więcej niż w przypadku “zwykłej pracy”.

Istnieją jednak także wady tej pracy. Na przykład, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pracy wieczorami i w weekendy, możesz odczuwać zmęczenie, które może mieć wpływ na Twoje bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.

Jeśli Twój grafik nie pozwala Ci pracować w normalnych godzinach pracy ze względu na rodzinę lub inne zobowiązania, rozważ wprowadzenie zmian, tak abyś mógł poświęcić więcej czasu na prowadzenie samochodu w tych godzinach.

Pamiętaj również, że nie wszyscy klienci są bezproblemowi! Nieprzyjemni lub nawet agresywni pasażerowie mogą zepsuć Ci przyjemność z jazdy, jeśli będą sprawiać problemy podczas jazdy razem z nimi w ich pojeździe.

 

5 komentarzy

 1. Konrad
  25 maja 2022 @ 13:29

  Lubię ten zawód, ponieważ jest on bardzo wygodny i bezpieczny dla pasażerów. Jest to również dobry sposób na poznawanie ludzi i uczenie się o ich kulturze i życiu. Natomiast serwis https://taxi-24.com.pl/ oferuje dużą bazę firm i informację w jednym miejscu, jestem zadowolony, że istnieje:)

 2. Adam
  25 maja 2022 @ 13:30

  Cieszę się, że dowiedziałem się, jakie są zalety i wady zawodu taksówkarza. Myślę, że wybiorę ten zawód, ponieważ jest to praca łatwa, ale jednocześnie może być też trudna pod pewnymi względami.

 3. Jan
  25 maja 2022 @ 13:30

  Myślę, że zdecydowanie powinieneś się na to zdecydować – będziesz mógł zobaczyć tak wiele w mieście i będziesz pomagał ludziom dostać się tam, gdzie muszą się udać!

 4. Jacek
  25 maja 2022 @ 13:31

  Dowiedziałem się, że jest to bardzo dobry zawód i ma wiele zalet, ale ma też pewne wady.

  Myślę, że ta praca jest dla mnie odpowiednia, ponieważ lubię pracować z ludźmi, jestem osobą przyjazną i lubię pomagać ludziom.

 5. Darek
  25 maja 2022 @ 13:32

  Myślę, że ten zawód będzie dla mnie odpowiedni, ponieważ uwielbiam prowadzić samochód i łatwo jest otrzymywać napiwki od klientów.

  Współczuję jednak niektórym kierowcom, którzy przez cały dzień muszą zmagać się z nieuprzejmymi klientami – wiem, że ja bym sobie z tym nie poradził!

Dodaj komentarz