Skip to content

Co oznacza wprowadzenie dynamicznej taryfy PKP Intercity?

 Od dziś ceny biletów kolejowych w PKP InterCity sprzedawane są według nowych zasad. Najdroższą klasą cenową będzie II klasa (I klasa będzie kosztować jeszcze więcej). Ceny biletów na pociągi dalekobieżne pozostaną bez zmian. Jednak cena biletu w jedną stronę będzie wyższa niż dotychczas. Przykładowo, bilet z Warszawy do Krakowa po godz. 15.00 w II klasie kosztuje 169 zł, a godzinę później pociąg InterCity jadący tylko 38 minut dłużej kosztuje 19 zł.

Na wszystkich naszych trasach dostępne są teraz taryfy dynamiczne, co oznacza, że można zaoszczędzić na biletach, podróżując poza szczytem.

Taryfa dynamiczna ma za zadanie udostępniać tańsze bilety w zależności od zainteresowania danym połączeniem. Oznacza to więcej okazji do podróżowania w promocyjnej cenie oraz tańsze bilety na mniej popularnych trasach w godzinach, które nie cieszą się największą popularnością.

Do tej pory bilety InterCity były objęte promocją nawet na tydzień przed odjazdem, aby zachęcić pasażerów do planowania podróży. Teraz może się okazać, że najtańszy bilet będzie można kupić tuż przed odjazdem. Pod warunkiem, że w składzie nie zabraknie wolnych miejsc. Jest to najważniejszy czynnik decydujący o uwalnianiu biletów w jednej z pięciu taryf.

PKP Intercity wprowadza nową ofertę, dzięki której pasażerowie będą mogli kupić tańsze bilety na dzień lub dwa przed odjazdem.

Nowe progi promocyjne będą się łączyły z ulgami ustawowymi. Oznacza to, że cena promocyjna będzie dodatkowo pomniejszona o ulgę ustawową dla osób uprawnionych.

Nowa oferta będzie dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży Intercity telefon, w tym na pokładach pociągów.

3 komentarze

 1. Halina
  28 czerwca 2022 @ 11:14

  Cieszę się, że w naszym kraju jest takie PKP intercity, świadczą dobre usługi na wysokim poziomie. Usługi są tak wygodne, a cena bardzo dobra. Jesteśmy zadowoleni, że możemy stale korzystać z usług PKP Intercity.

 2. Jacek
  28 czerwca 2022 @ 11:15

  PKP intercity już od dłuższego czasu świadczy usługi międzynarodowe w naszym kraju. Zapewnia najlepsze usługi i udogodnienia, które są odpowiednie dla wszystkich klientów.

 3. Grześ
  28 czerwca 2022 @ 11:16

  Ich pracownicy są dobrze wyszkoleni i zawsze świadczą najlepsze usługi swoim klientom. Ceny ich biletów są również rozsądne, więc każdy może sobie na nie pozwolić.

Dodaj komentarz