Skip to content

Activejet w teście zamienników atramentowych utrzymuje pozycje lidera

Producenci drukarek robią wszystko, aby użytkownicy decydowali się na zakup wyłącznie oryginalnych wkładów atramentowych. Jednak pomysłowe zabezpieczenia, wysoka jakość i akcje promocyjne nie są w stanie przesłonić czynnika, jakim jest cena. W tym momencie do gry wchodzą producenci zamiennych wkładów do drukarek, oferując produkty tańsze od oryginalnych wkładów. Przedstawić można test najpopularniejszych zamienników do drukarek HP i Canon.

W celu sprawdzenia jakości zamiennych wkładów do drukarek wykorzystano dwa modele: HP Photosmart 5520 i Canon Pixma MP180. Przetestowano trzy rodzaje wkładów zamiennych: InkTec (HP) cyan, Magenta i yellow; Refillable cartridge (HP) black; Ink-O-Rama (Canon) black.

Najczęstszą motywacją do zakupu nieoryginalnego tuszu jest chęć obniżenia kosztów druku. Wielu producentów zamienników oferuje nie tylko tańsze, ale i powiększone – w stosunku do oryginalnych – pojemniki z tuszem. Zapowiada to oszczędności.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że tusze produkowane przez duże firmy zostały przetestowane na różnych rodzajach papieru i w różnych warunkach środowiskowych. Podlegają też rygorystycznym procedurom kontroli jakości i są produkowane według ściśle określonych standardów. Te czynniki sprawią, że wydruk będzie miał wysoką jakość i będzie trwał dłużej niż wydruk wykonany przy użyciu nieoryginalnych tuszy.

Atramenty nieoryginalne nie są pozbawione marki. Logo producenta powinno być więc pierwszą rzeczą, na którą patrzysz przed zakupem. Jeśli ktoś zdecydował się oznaczyć produkt swoją marką, to prawdopodobnie dołożył starań, aby był on odpowiedniej jakości. Co więcej, znając producenta, możemy skorzystać z dwuletniej gwarancji na wkłady atramentowe. Nie brakuje również producentów, którzy oferują przedłużoną lub nawet dożywotnią gwarancję. Zazwyczaj są to marki plasujące się w czołówce. Jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania to dwa podstawowe czynniki, które należy brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Activejet to polska marka, która jest obecna na rynku od lat. Od lat stanowi trzon wszystkich testów atramentów. W zestawieniu uwzględniliśmy również szwajcarską markę eco jet, wyróżniającą się niskimi cenami i foliowymi opakowaniami produktów. Listę uzupełniają wyłącznie tusze regenerowane z oferty TeleForceOne (patrz ramka “Zamienniki regenerowane”).

Na stronie internetowej kontakt activejet zamieszczono formularz kontaktowy, za pomocą którego możesz skontaktować się w sprawie wszelkich pytań lub wątpliwości dotyczących usług i produktów Activejet.

Proszę wypełnić poniższy formularz, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail, tytuł i treść wiadomości.

W przypadku drukarek Canon jako materiał do testów wybrano tusze z serii 570 / 571. Zestaw testowy zawierał 4 pojemniki z tuszem (C, M, Y, BK), pominięto dodatkowy czarny tusz używany tylko podczas drukowania zdjęć. Instalacja tuszów Canona może być bardziej problematyczna niż HP. Jednocześnie ich konstrukcja ułatwia zabrudzenie się tuszem. Canon nie podziela agresywnej polityki HP w zakresie stosowania nieoryginalnych tuszy. Zachętą dla nabywców ma być po prostu wysoka jakość produktu.

Najważniejszą częścią testu było sprawdzenie rzeczywistej wydajności zamienników. W tym celu przeprowadzono testy na dwóch próbkach i uśredniono ich wyniki. W przypadku wystąpienia niespójnych wyników zweryfikowano trzecią próbkę. Wydajność była weryfikowana na podstawie ciągłego drukowania dokumentu o mieszanej treści przygotowanego w redakcji. Na podstawie tego testu sprawdzono, ile stron zostało wydrukowanych do momentu wyczerpania się atramentu. Dodatkowo każdy atrament był ważony przed i po rozpoczęciu pracy. Dzięki temu można zweryfikować nie tylko ilość zużytego atramentu, ale również stopień jego zużycia. Ostatnim elementem była analiza jakości druku i odporności na ścieranie.

3 komentarze

 1. Tomek
  28 lipca 2022 @ 09:49

  Powiem tak, activejet to solidna marka i nie dziwi mnie, że tak jest.

  To, że udało im się stworzyć tak wiele znanych produktów o tak zróżnicowanym gronie odbiorców, pokazuje jak bardzo firma dba o potrzeby każdego klienta.

  Poświęcenie firmy dla swoich klientów sprawiło, że jest ona jedną z najbardziej udanych firm w swojej branży.

 2. Julian
  28 lipca 2022 @ 09:49

  Nie jestem zaskoczony, że activejet to solidna marka. Korzystałem już wcześniej z ich produktów i są bardzo solidne.

 3. Jacek
  28 lipca 2022 @ 09:51

  Nie dziwię się, że activejet jest na pozycji lidera. Działają na rynku od ponad 10 lat i są zaufanym źródłem informacji na wiele różnych tematów. Przeczytałem kilka artykułów na ich stronie internetowej i stwierdziłem, że są one dobrze napisane i łatwe do zrozumienia nawet dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z danym tematem.

Dodaj komentarz